Çaycımız Çaya Artık" Te " Diyor! /Tekstil Konfeksiyon Teknolojisi

Dünyanın en büyük beş düğme fabrikasından biri olan İtalyan 'Bottonificio Fossanese'yi satın alarak üretim kapasitesini iki buçuk kat arttıran ve dünyanın aksesuar devlerinin arasına giren Form Düğme, üretim ve kalite alanındaki bu dev yatırımından sonra mavi-beyaz yaka çalışan ayırmaksızın tüm çalışanlarına Fabrikasında kurduğu dersliklerde İtalyanca öğreterek yine dikkatleri üzerine çekti...


İtalya'nın en büyük aksesuar fabrikasını satın alarak dünya modasına yön veren markaların ve sektörün dikkatini çeken form düğme, satın aldığı İtalyan fabrikanın tüm makinalarını Türkiye' ye getirdi. "Ülkemizde istihdam sağlamak ve sektörün dikkatini ülkemize çekebilmek için fabrikanın tüm ekipmanlarını ülkemize getirdik" diyen Form Düğme ortaklarından Mustafa Oktay, bu yatırım hem ülkemiz hem de Form Düğme ailesi için gurur vericidir dedi.

"Her çalışanımız, Form Düğme'nin bu hızlı gelişim sürecine adapte olacak" Oktay, " Mavi-beyaz yaka ayırmaksızın tüm çalışanlarımızın bu hızlı gelişim sürecine daha rahat adapte olabilmesi ve moda da önemli bir yere sahip olan italyan kültürünü özümseyebilmeleri için fabrikamızda derslikler kurup, İtalyan hocalar eşliğinde İtalyanca kurs veremeye başladık. Pratik yapmak ve İtalyancayı daha hızlı öğrenmek için günlük çalışma ortamında da İtalyanca konuşmaya çalışıyoruz.

Çaycımız çaya artık " Te " diyor, diyerek, bu eğitimin hem çalışanalar arasındaki iletişim açısından hem de sosyal bir çabayı paylaşma açısından kendileri için çok güzel bir deneyim ve motivasyon unsuru olduğunun altını çiziyor. Oktay, kursu başarıyla tamamlayan çalışanları, İtalya'ya göndererek ileri düzeyde bir eğitimden daha geçirdiklerini de sözlerine ekliyor.
Çaycımız çaya artık " Te " diyor, diyerek, bu eğitimin hem çalışanalar arasındaki iletişim açısından hem de sosyal bir çabayı paylaşma açısından kendileri için çok güzel bir deneyim ve motivasyon unsuru olduğunun altını çiziyor.

Başarılı Olmak İçin Eğitim Şart Form Düğme firma ortaklarından Mustafa Oktay eğitimin hayatın vazgeçilmezleri arasında yer aldığına değinirken, hayatta ne kadar çok şey bilinirse ilerlemek için o kadar çok alternatif yol olabileceğine ğine dikkat çekiyor. Başarı sırrının kaliteden geçtiğini bunun da sadece doğru eğitimle gerçekleşebileceğini söyleyen Mustafa Oktay başka ülkelerle yapacakları çalışmalarda o ülke dilini bilmenin çok büyük avantaj ve farklılık yaratacağının altını çiziyor. Oktay ayrıca firma çalışanına yapılan yatırımın AR-GE yatırımı kadar önemli olduğunu sözlerine eklerken, günümüzde firmaların personeline kattığı değerin marka gücüyle ölçüldüğünü belirtiyor.