Çaycısına bile İtalyanca Öğretiyor / Aksesuar Dünyası Dergisi

Birçok ünlü hazır giyim markasına tedarik ettiği düğmelerle ülkemizin uluslararası üreticileri arasında yer alan Form Düğme, atılımlarını sürdürüyor.
Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük beş düğme fabrikasından biri olan İtalyan 'Bottonificio Fossanese'yi satın alarak üretim kapasitesini iki buçuk kat arttıran firma, en alttan en üst kademeye kadar tüm personeline İtalyanca öğreterek sektörde bir ilke imza atıyor. Başarı sırrının kaliteden geçtiğini bunun da sadece doğru eğitimle gerçekleşebileceğini söyleyen Form Düğme ortaklarından Mustafa Oktay, son dönem faaliyetleri hakkında şunları söyledi, "Mavi-beyaz yakalı ayırmaksızın tüm çalışanlarımızın bu hızlı gelişim sürecine daha rahat adapte olabilmesi ve moda da önemli bir yere sahip olan İtalyan kültürünü özümseyebilmeleri için fabrikamızda derslikler kurduk. İtalyan hocalar eşliğinde İtalyanca kurs veremeye başladık. Pratik yapmak ve İtalyancayı daha hızlı öğrenmek için günlük çalışma ortamında da İtalyanca konuşmaya çalışıyoruz.


Çaycımız çaya artık "Te" diyor."

Mustafa Oktay, bu eğitimin hem çalışanlar arasındaki iletişim açısından, hem de sosyal bir çabayı paylaşma açısından kendileri için çok güzel bir deneyim ve motivasyon unsuru olduğunun altını çiziyor. Oktay, kursu başarıyla tamamlayan çalışanları, İtalya'ya göndererek ileri düzeyde bir eğitimden daha geçirdiklerini de sözlerine ekliyor. Mustafa Oktay, eğitimin hayatın vazgeçilmezleri arasında yer aldığına değinirken, hayatta ne kadar çok şey bilinirse ilerlemek için o kadar çok alternatif yol olabileceğine dikkat çekiyor. Başarı sırrının kaliteden geçtiğini bunun da sadece doğru eğitimle gerçekleşebileceğini söyleyen Form Düğme ortağı, başka ülkelerle yapacakları çalışmalarda o ülke dilini bilmenin çok büyük avantaj ve farklılık yaratacağının altını çiziyor. Oktay ayrıca firma çalışanına yapılan yatırımın AR-GE yatırımı kadar önemli olduğunu sözlerine eklerken, günümüzde firmaların personeline kattığı değerin marka gücüyle ölçüldüğünü belirtiyor.


Teaches Italian even its Tea Maker

Form Button, which is one of the international manufacturers with accessories it offers to many world famous ready-to-wear brands, continues its developments. The company, increased its manufacturing capacity twice and half much by purchasing Italian "Buttonificio Fossanese", one of the five biggest button manufacturers of the world, creates a special difference by teaching Italian to its ali staff from bottom to top. Mustafa Oktay, a partner of Form Button, who stated the success depends on quality and that can only realize with right education, told our magazine about their activities as follouvs, "We organize Italian courses to make our staff adapt our rapid development process and understand Italian culture. We try to speak Italian our daily life to practice and speak Italian more fluent. Our tea maker says "Tâ" for tea.
This education is a very special motivation among our team. The success depends on quality and that can only realize with right education. This education will provide us an important advantage in the works with the other countries."