Düğmenin Modayla Buluşması /Aksesuar Dünyası

Doğal malzemeden ürettiği düğmelerle sektörde tanınan üreticiler arasında yer alan Form Düğme, son dönemde eğitime de katkıda bulunuyor. Form Düğme'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay Marmara Üniversitesi'nde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencilerine yaratıcı tasarımlarının kıyafetlerle nasıl buluştuğunu anlattı. Form Düğme kurucu ortağı Oktay, genç tasarımcıların yaratıcılığını arttırmak ,moda sektöründeki gelişmeler, düğmelerin üretildiği doğal hammaddeler, doğal düğmenin önemi ve kıyafete kattığı şıklık hakkında bilgi vermek amacıyla Marmara Üniversitesi'nde "Düğmenin Modayla Buluşması" seminerine katıldı.

Mustafa Oktay, dünyanın dört bir yanından getirmiş oldukları birbirinden farklı hammaddeleri 6000m2'lik fabrikalarında düğmelere nasıl dönüştüklerini üniversite öğrencilerine şu şekilde açıkladı : "Palmiye ağacının çekirdeğinden, eti için kesilen hayvan ve bufalo boynuzundan ve okyanuslardaki deniz kabuğundan yüzde yüz doğal düğmeler üretiyoruz.

İthal edilen malzemelerin her biri fabrikamızda el emeğiyle kesildikten sonra, makinelerde işleniyor. Müşterilerimizin kendi tasarımlarına ve bize vermiş oldukları özel siparişlere uygun hazırlanan düğmeler son haline getiriliyor."

Düğmelerin küçük bir detay gibi gözüksede bütünleyici özelliğe sahip olduğuna değinen Oktay kıyafetlerin en güzel bölümlerine dikilerek onların son hale gelmesini sağladığını sözlerine ekliyor. Seminer sırasında dağıtılan Form Düğme'nin  üretmiş olduğu düğmelerin yer aldığı kartelalar, tekstil ve moda tasarım öğrencileri tarafından ilgiyle incelendi. Form Düğme'nin yüzde yüz doğal hammadde kullanarak ürettiği düğmeler Hugo Boss, Massimo Dutti, Mango, Zara, Ted Baker gibi moda devlerinin koleksiyonlarına eşlik ediyor.