En Şık Düğmeler, Şimdi de Texbridge İstanbul Fuarı'nda/Kobicell Dergisi

Doğal düğme üretiminde Avrupa'daki lider firmalar arasında yer alan Form Düğme, Texbridge Fuarı ile şık ve farklı tasarımlarını gözler önüne sermeye devam ediyor.

Şubat ayı içerisinde modanın kalbi Paris'te düzenlenen dünyadaki moda ve trend ve tasarımlarını bir araya getiren Modamont Fuarı'na katılan Form Düğme, 13 Mart 15 Mart tarihleri arasında Yeşilköy - CNR EXPO'da düzenlenecek olan Texbridge İstanbul Kumaş ve Aksesuarları Fuarı'na katılacak konuklarına sıradışı ve yaratıcı tasarımlarını sunacak

Her yıl 2 defa düzenlenen, bu sene yirmincisi gerçekleşecek olan Texbridge İstanbul Fuarı 40'a yakın ülkeden 140 firmayı ağırlıyor. Fuar Avrupa'dan pek çok ünlü ismin de katılacağı 2014 yılına ait trendlerin anlatılacağı seminerlere de ev sahipliği yapacak.

Müşterilerine özel olarak tasarladığı düğme koleksiyonlarında kullanmış olduğu yüzde yüz doğal malzemelerle fark yaratan Form Düğme'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay fuarı ve fuara katılım amaçlarını şu şekilde değerlendirdi;

"Form Düğme olarak firma stratejimiz her zaman için müşterilerimize farklı, yaratıcı ve kaliteli organik düğmeler sunabilmek. Kuruluş sürecimizden itibaren gerçekleştirdiğimiz doğal düğme tasarımlarıyla dünyadaki moda devlerinin şıklığını tamamlıyoruz. 2013 yılında yeni müşterilere ulaşabilmek amacıyla Texbridge gibi önemli organizasyonlara katılıyoruz ve katılmaya devam edeceğiz.

Oktay, Form Düğme olarak bu fuardaki yıldızlarının sert, kırılmaya dayanıklı çoğunlukla sağlık ve askeriye de kullanılan bakalit (yanmayan plastik) düğmeler olacağını vurguluyor.

Oktay, Form Düğme'nin üretimindeki ihracat payının %15-20 aralığında olduğunu, Massimo Dutti, Mango, Zara gibi yabancı müşterilerin Türkiye merkezlerine sunmuş oldukları koleksiyonlar dahil edildiğinde ise bu rakamın %70'in üzerine çıktığını belirtiyor

Mustafa Oktay Kimdir?

5 Mart 1969'da doğan Mustafa Oktay, İstanbul Ataköy Lisesi'ni bitirdikten sonra, 1992 yılında Marmara Üniversitesi ingilizce İşletme Fakültesi'Nden bölüm birinciliğiyle mezun olmuştur. 1993 yılında Kanada Dalhoise Üniversitesi Uluslararası Pazarlama bölümünde burslu olarak master yapmıştır.1993-1994 yılları arasında Grundig'te Ürün Müdürlüğü, 1995- 1996 yılları arasında Ariston - Merloni Elletromestici'de Ürün ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürüten Mustafa Oktay, 1996 yılında Form Dış Ticaret firmasını kurmuş olup halen bu firmada Genel Müdürlük ve Firma Ortaklığı görevlerine devam etmektedir.

İyi derece İngilizce, orta derecede Almanca ve İtalyanca bilen Mustafa Oktay, evli ve iki çocuk babasıdı