Formuyla, Yeni Sezona Hazır/Konfeksiyon Teknik Dergisi

Moda devlerine hazırlamış olduğu farklı koleksiyonlarla şıklık katan Form Düğme'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay sonbahar kış sezonu için yapmış oldukları düğme tasarımlarının ilham kaynağını açıkladı.

Sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren pazara ivme kazandıran Form Düğme, bu yılın sonbahar kış sezonu kıyafetleri için tasarladığı düğmelerde tarih öncesi çağlardaki vahşi doğaya gönderme yapıyor. Firma ortağı Mustafa Oktay, bu sezonun kıyafetlerini, hammaddesini korozo, boynuz ve kemiğin oluşturduğu düğmelerin ön plana çıkardığını şu sözleri ile belirtiyor: "Sonbahar- Kış döneminde kıyafetlerde çoğunlukla siyah, bordo, kahverengi ve yeşil renk tonları yer alıyor. Vahşi doğanın izlerini düğmelere aktarmak için eti için kesilen hayvanların boynuzlarını v kemikleri kullandık. Toprak ve ağaç kabuklarındaki doğallığı ise korozo düğme ile kıyafetlere taşıdık. "İlk çağlardaki "saf ve el değmemiş" doğa ve hayata vurgu yaparak bugün ve geçmişi bir araya getirdiklerini vurgulayan Oktay yaz dönemine nazaran şu anki kıyafetlerde çok daha büyük ve kalın düğmeler göreceğimizin altını çiziyor.

Çevre Dostu Ürünler

Günümüz dünyasında görselliğin yanı sıra çevreci olma özelliğinin de uluslar arası markaların ürün tercihlerinde önemli olduğunu belirten Oktay, özellikle Amerikalı firmaların kıyafetlerinde kullandığı aksesuarlarda geri dönüşüm özelliği aradığının altını çiziyor. Bir ay içerisinde doğaya geri dönüşümü tamamlayan ve insan sağlığına zararlı olabilecek hiçbir maddeyi barındırmayan düğmeler, firmanın teknolojik alt yapısının başarısına örnek teşkil eden fabrikalarında gerçekleştiriliyor.