İtalya'dan Fabrika Getirdi/Gentleman Dergisi

Dünyanın moda devi olan İtalya'nın en büyük düğme fabrikasını tüm ekipmanlarıyla yaklaşık 500 bin euroya satın alarak Türkiye'ye getiren Form Düğme, üretim kapasitesini bu yatırımla iki buçuk kat arttırarak, kendi sektöründe ulusal ve uluslararası arenada en önemli düğme üreticisi olarak büyümeye devam ediyor. İtalya'dan getirdiği teknolojiyi yine İtalya'dan gelen uzmanlar tarafından tüm kadrosuna eğitim verdiren Form Düğme, son teknolojiyi uzman ellere teslim ederek çeşitli düğme modellerine imza atarak tüm moda ve tekstil sektörünün dikkatini çekiyor.


Merter'de küçük bir satış ofisinde yalnızca dışarıdan aldıkları düğmeleri pazara servis ederek sektöre adım attıklarını belirten Form Düğme ortaklarından Mustafâ Oktay, işin içerisine girdikçe sektörün daha ileri taşınması için Ar-Ge çalışmalarına çok daha fazla önem verdiklerinin altını çiziyor. Mustafa Oktay, yapmış oldukları bu Ar-Ge çalışmaları ile sektörde göz ardı edilen eksiklikleri fark ettiklerini ve üstün kalite anlayışları sayesinde büyümeye ve göz önünde olmaya başladıklarını belirtiyor. Oktay ayrıca, Form Düğme nin İtalya'nın en büyük aksesuar fabrikasını tüm ekipmanlarını satın alarak gerçekleştirdikleri bu dev yatırımla üretim kapasitelerini kısa sürede iki buçuk kat arttırdıklarını, ürün yelpazelerini genişlettiklerini ve servis hızlarını yaklaşık dört katına çıkarmayı başardıklarını, tüm bu gelişimlerin kendilerini düğme sektörünün zirvesine taşıdığını sözlerine ekliyor.


Şu aşamada yüzde 15 olan ihracat payını 2012 yılında yüzde 40'a çıkarmayı hedefleyen Form Düğme, aksesuarın vazgeçilmez tamamlayıcı olan ve düğmeyi modanın cazibesi haline getiren dünya çapındaki yatırımlarına yenileri için araştırmalarını sürdürüyor.