Küçük Düğmelerle Büyük Başarılar /Ortadoğu Gazetesi

2012 yılında 350 milyon adet düğme üretimi gerçekleştirerek başarı çizgisini sürdüren  Form Düğme, 2013 yılı ilk çeyreğine ait büyüme rakamlarını açıkladı. Geçen yıla göre 2013'te %10 daha fazla satış ve üretim rakamına ulaşan Form Düğme, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Form Düğme kurucu ortaklarından Mustafa Oktay, "Tekstil sektöründe yaşanan istikrarsızlığa rağmen, tasarlamış olduğumuz farklı koleksiyonlar ve rekabet avantajı oluşturan fiyatlarımızla, 2013'ün ilk çeyreğinde geçen seneki üretim adetlerimizin %10 oranında üzerine çıktık. Yurt dışında katılmış olduğumuz fuarlar ile yeni müşterileri bünyemize katarak toplam satışlar içerisindeki ihracat payımızı %20 arttırdık.

Aynı zamanda verimliliğimizi arttıracak teknolojik yatırımlara da devam ediyoruz. Yeni dönemde bazı İtalyan düğme fabrikaları ile stratejik ortaklıklar yaparak bu oranı daha da arttırmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

Mustafa Oktay, Form Düğme'nin farklı iklim ve ülkelerden getirdiği korozo, boynuz ve deniz kabuğu gibi yüzde yüz doğal ve ekolojik ürünlerden elde ettiği düğmelerin yanı sıra 2013 yılından itibaren farklı çeşit ve boyutlarda firma logoları ve çeşitli şekillerin yer aldığı rozet üretimine de başladığını belirtiyor.