Modanın Boynuzunu Çıkardı /Ortadoğu Gazetesi

Yaşamımızda büyük bir yeri olan besi canlıları, derileri haricinde günümüz modasında kendine yer ediniyor.


Pakistan ve Hindistan'dan gelen büyükbaş hayvanların, bufaloların kemik ve boynuzlarını işleyebilecek teknolojik alt yapıya, personel kalitesine sahip 'dünyada yalnızca birkaç firmadan biri olan 'Form Düğme, uzun bir yolculuğu ve serüveni ardında bırakıp eline ulaşan doğal hammaddeleri ( boynuzları ), dünya tekstil devleri için sıra dışı düğme modellerine dönüştürülüyor.


Kemik ve boynuz düğmeleri üretmek yaklaşık beş gün sürüyor. Bu süre, diğer düğmelerin imalatı için gereken sürenin üç katı. Uzun ve zorlu bir sürecin ardından hayata geçen sıra dışı düğme modelleri Burberry, Hugo Boss, Zara, Mango gibi dünya modasının yönünü belirleyen firmalar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Çok özel ve tamamen doğal olan hammaddeleri işleyebilen dünyada birkaç firmadan biri olan Form Düğme, üretim aşamasında da son derece çevreci bir yol izliyor. Form Düğme'nin ürünleri, insan sağlığına zararlı olabilecek maddeleri barındırmıyor. Doğal düğmelerin çevreci yönünün kanıtı ise, düğmelerin bir ay gibi kısa bir süre zarfında doğaya geri dönüşümünü tamamlaması.