Texbridge Fuarı'na En Şık Düğmeler Damga Vurdu /Tekstil ve Konfeksiyon Dergisi

Doğal düğme üretiminde Avrupa'daki lider firmalar arasında yer alan Form Düğme, 13-15 Mart 2013 tarihleri arasında Yeşilköy- CNR Expo'da düzenlenen Texbridge Fuarı'nda yer alan standında ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü

Şubat ayı içerisinde modanın kalbi Paris'te düzenlenen dünyadaki moda trend ve tasarımlarını bir araya getiren Modamont Fuarı'na katılan Form Düğme 13 Mart 15 Mart  tarihleri arasında Yeşilköy - CNR EXPO'da düzenlenen Texbridge İstanbul Kumaş ve Aksesuarları Fuarı'na katılan konuklarına sıradışı ve yaratıcı tasarımlarını sunarak, tüm ziyaretçilerinin haklı takdirini kazandı.

Her yıl 2 defa düzenlenen, bu sene 20.si gerçekleşecek olan Texbridge İstanbul Fuarı 40'a yakın ülkeden 140 firmayı ağırladı. Fuar Avrupa'dan pek çok ünlü ismin de katıldığı 2014 yılına ait trendlerin anlatılacağı seminerlere de ev sahipliği yaparak, tekstil sektörüne ait global pazarlardaki çalışmaları katılımcılarına aktardı.

Müşterilerine özel olarak tasarladığı düğme koleksiyonlarında kullanmış olduğu yüzde yüz doğal malzemelerle fark yaratan Form Düğme 'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay fuarı ve fuara katılım amaçlarını şu şekilde değerlendirdi; "Form Düğme olarak firma strateijimiz her zaman için müşterilerimize farklı, yaratıcı ve kaliteli organik düğmeler sunabilmektir.
Kuruluş sürecimizden itibaren gerçekleştirdiğimiz doğal düğme tasarımlarıyla dünyadaki moda devlerinin şıklığını tamamlıyoruz. 2013 yılında yeni müşterilere ulaşabilmek amacıyla Texbridge gibi önemli organizasyonlara katılıyoruz ve katılmaya devam edeceğiz."

Oktay, Form Düğme olarak bu fuardaki yıldızlarını sert kırılmaya dayanıklı çoğunlukla sağlık ve askeriye de kullanılan bakalit (yanmayan plastik) düğmeler olacağını vurguladı.

Oktay, Form Düğme'nin üretimdeki ihracat payının %15-20 aralığında olduğunu, Massimo Dutti, Mango Zara gibi yabancı müşterilerin Türkiye merkezlerine sunmuş oldukları koleksiyonlar dahil edildiğinde ise bu rakamın %70'in üzerine çıktığını belirtiyor.