Hayalim Düğme Müzesi Açmak / Hürses Gazetesi

2011 yılında dünyanın en büyük 5 düğme fabrikasından biri olan, İtalyan düğme devi Bottonoficio Fossanese'yi satın alarak Türkiye'ye getiren Form Düğme, büyüme istikrarım 2012 yılının ilk 6 ayında da sürdürüyor.
Günde 1,5 milyona yakın düğme üretimi ile Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip olan firmalarından olan Form Düğme'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay'ın en büyük hayali, dünyada bir ilki gerçekleştirerek sektör ile ortaklaşa "düğme müzesi" açabilmek. Modanın merkezini oluşturan Zara, Mango, Massimo Dutti, Burberry, Hugo Boss, Ramsey gibi dünyaca ünlü giyim markalanyla iş ortaklığı yapan Form Düğme, büyüme istikrarım sürdürüyor. Kurulduğu ilk günden bu yana büyüme politikasıyla ilerleyen firma, küresel rekabetin gücüyle 2012 yılında da adından söz ettiriyor.
Geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük beş düğme üreticisinden 'Hayalim düğme müzesi açmak1 Form Düğme'nin kurucu ortağı Mustafa Oktay, en büyük hayalinin, dünyada bir ilki gerçekleştirerek sektör ile ortaklaşa 'düğme müzesi' açmak olduğunu söyledi.
biri olan, İtalya'nın en büyük düğme fabrikası Bottonoficio Fossanese'yi tüm ekipmanları ile birlikte ülkemize taşıyan Form Düğme, birbirinden farklı üretim alanlarında özel işçilik gerektiren düğme tasarımlarına devam ediyor.İlk 6 ayı değerlendiren Oktay, Türkiye'deki tüm konfeksiyon üreticilerinin almakta zorunlu olduğu ve yurtdışından ithal ettiği düğmelerden çok daha kalitelilerini ürettiklerini belirtiyor. Uluslararası firmalar ile çalışıyor olmalarını bunun en büyük ispatı olarak nitelendiriyor.
Oktay, düğme sektörünün genel durumunu şu şekilde değerlendiriyor: "Aksesuar sanayine her geçen gün yeni firmalar dahil oluyor. İç piyasa çok kalabalık ve karışık. Ancak basit ve ucuz üretim gerçekleştiren firmaların işi her geçen gün zorlaşıyor. Sektör içinde ayakta kalmak isteyen herkesin özel tasarımlardan oluşan düğme koleksiyonları üreterek ihracata yönelmesi gerekiyor."