Form Düğme/ Yeni Gazetem Ege

Küçük bir satış ofisinden 6 bin metrekarelik dev bir fabrikaya uzanan başarı öyküsünün mimarı Form Düğme, yaptığı 500 bin Euro'luk yatırımla ülkemizin bir numarası, dünya'nın da en büyük üçüncü düğme üreticisi konumuna yükseldi.
Yaptığı cesur yatırımla iş hacmini müthiş bir şekilde büyüten Form Düğme, gelecek beş yıl içinde dünyanın en büyük düğme üretici olmak için de düğmeye bastı.
Dünya modasının yönünü belirleyen İtalya'nın en büyük düğme üreticisini 500 bin Euro'ya satın alan Form Düğme, fabrikanın tüm ekipmanlarını hatta uzmanlarını bile ülkemize taşıdı.
Tüm ekibini İtalyan uzmanların eğitiminden geçiren Form Düğme, ülkemizde sektörün yönünü belirleyen firma konumuna, dünyanın da en büyük üçüncü düğme üretici konumuna yükseldi.


Üretim kapasitesini iki buçuk kat, servis hızını da dört katına çıkaran Form Düğme, dünyanın en önemli birçok tekstil markasına eşsiz düğme modelleri sunuyor.
Form Düğme'nin ortaklarından Mustafa Oktay, Merter'de küçük bir satış ofisinde, üreticilerden aldıkları düğmeleri pazara servis ederek sektöre girdiklerini belirterek sözlerine başlıyor.
Sektördeki eksikleri analiz ederek üretime geçiş yaptıklarını, kaliteyi hızlı bir şekilde servis ederek günden güne büyüdüklerini belirten Oktay, "o zaman ki mevcut kapasite itibariyle gelen artan talebe yetişmekte güçlük çekmeye başlamıştık. Cesur bir hamle daha yaparak, İtalya'nın en büyük düğme üreticisini satın almaya karar verdik, bu atılım bizim için milat niteliğindeydi" diyor.


"Üretim kapasitemizi ve servis hızımızı arttırmakla kalmayıp ürün koleksiyonumuzu da müthiş bir şekilde arttırdık" diyerek sözlerini sürdüren Oktay, "şu aşamada Zara, Mango ve daha birçok tekstil devi markanın düğme ihtiyacını biz karşılıyoruz." diyerek sözlerini tamamlıyor.
Sıra dışı hammaddelerden eşsiz modeller üreten Form Düğme'nin, eşsiz ürün yelpazesi içerisinde belki de en dikkat çekeni, yalnızca orta Amerika'nın yağmur ormanlarında yetişen bir tür palmiye ağacının çekirdeğinden ürettiği yüzde yüz doğal ekorozo' düğmeler.
Şu aşamada yüzde 15 olan ihracat payını 2012 yılında yüzde 40 çıkarmak için çalışmalarına başlayan Form Düğme, bir yandan da yeni yatırımlar için fırsat kolluyor.
Bu güzel "Bayramlık Haberleri" sizlerle paylaştığım için ben de çok mutluyum.