İtalyan Teknolojisini Satın Alan Türk Firması Düğmeye Bastı/Konfeksiyon Teknik

Modanın önemli bir ayrıntısı olan ve kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısı rolünü üstlenen "düğme". Form Dış Ticaret Ltd. Sti'nin modanın kalbi İtalya'dan yaptığı dev yatırımla Türkiye'nin önemli ihraç kalemlerinden biri haline geldi. Dünyanın moda devi olan İtalya'nın en büyük düğme fabrikasını tüm ekipmanlarıyla yaklaşık 500 bin Euro'ya satın alarak Türkiye'ye getiren Form Düğme, üretim kapasitesini bu yatırımla iki buçuk kat arttırarak, kendi sektöründe ulusal ve uluslar arası arenada en önemli düğme üreticisi olarak büyümeye devam ediyor. İtalya'dan getirdiği teknolojiyi yine İtalya'dan gelen uzmanlar tarafından tüm kadrosuna eğitim verdiren Form Düğme, son teknolojiyi uzman ellere teslim ederek aksesuar alanında çığır açacak düğme modellerine imza atarak tüm moda ve tekstil sektörünün dikkatini çekiyor.


Küçük bir satış ofisinden, 6000 m2'lik modern bir fabrikaya sihirli bir dönüşüm Merter'de küçük bir satış ofisinde yalnızca dışarıdan aldıkları düğmeleri pazara servis ederek sektöre adım attıklarını belirten Form Düğme ortaklarından Mustafa Oktay, işin içerisine girdikçe sektörün daha ileri taşınması için AR-GE çalışmalarına çok daha fazla önem verdiklerinin altını çiziyor. Mustafa Oktay, yapmış oldukları bu AR-GE çalışmaları ile sektörde göz ardı edilen eksiklikleri fark ettiklerini ve üstün kalite anlayışları sayesinde büyümeye ve göz önünde olmaya başladıklarını belirtiyor. Oktay ayrıca, Form Düğmenin İtalya'nın en büyük aksesuar fabrikasını tüm ekipmanlarını satın alarak gerçekleştirdikleri bu dev yatırımla üretim kapasitelerini kısa sürede iki buçuk kat arttırdıklarını, ürün yelpazelerini genişlettiklerini ve servis hızlarını yaklaşık dört katına çıkarmayı başardıklarını, tüm bu gelişimlerin kendilerini düğme sektörünün zirvesine taşıdığını sözlerine ekliyor.


Tamamen çevre dostu teknolojileri kullanan Form Düğme, bugün dünyanın en önemli markalarıyla ve tekstil firmalarıyla işbirliğini sürdürüyor. İş ortaklarına eşsiz bir düğme aksesuarı yelpazesi sunan Form Düğme, global marka ve elit tekstil firmalarının ürünlerinde yakaladığı çizgiye; tasarım harikası eşsiz düğme modelleri ile kıyafetlere ayrıntı ve şıklık katan önemli bir tamamlayıcı rolünü üstlenmesi ile başarısını her geçen gün perçinliyor.
Şu aşamada % 15 olan ihracat payını 2012 yılında %40'a çıkarmayı hedefleyen Form Düğme, aksesuarın vazgeçilmez tamamlayıcı olan ve düğmeyi modanın cazibesi haline getiren dünya çapındaki yatırımlarına yenileri için araştırmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

Form Düğme

1996 yılında kurulan Form Dış Tic. Ltd. Şti, İstanbul - Esenyurt' taki 6.000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında her türlü düğme ve aksesuar üretimi ve ithalatını yapmaktadır. Özellikle üst düzey markalara düğme ve aksesuar satışı yapan firma sektörde lider firmalardan biri durumundadır.
Doğal malzemelerden yapılan düğmelerde özellikle korozo düğmede (palmiye ağacı çekirdeği) ürün çeşitliliği ve servis kalitesi ile öncü firmadır.
Korozo, sedef, kokonat, deri ve boynuz düğmeler gibi doğal malzemelerden üretilen ürünler, yüksek adetlerde ve çeşitlilikte, her zaman stoklarında mevcuttur. Modern boyahanesiyle, her türlü korozo ve sedef düğme istenilen renk ve adetlerde boyanabilmekte bu da servis kalitesini artırmaktadır. Dünya piyasasını çok yakından takip eden Form
Dış Tic. sektördeki her türlü yeniliği yurtdışı bağlantıları sayesinde Türkiye'ye getirebilmektedir.
Firma politikası hiçbir zaman değişmeyecek üç unsur üzerine kurulmuştur. Bunlar yüksek kalite, uygun fiyat, servis kalitesidir. Bu unsurların çatısı altında firmanın hedefi üst düzey markaların her türlü düğme ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayabilecek altyapıyı oluşturmaktır. Bunun için Ar-Ge departmanı, günün modasına uygun olarak yeni model ve materyal çalışmalarına ağırlık vermektedir. Bu doğrultuda amacı müşterilerine her sezon yeni koleksiyon sunabilmektir.